top of page
  • תמונת הסופר/תנתי פטישי

שליטה בתמונה הסטריאופונית עם - A1StereoControl . חינם להורדה.

עודכן: 18 בינו׳ 2020


אולי אחד מהפלאגאינס החינמיים השווים ביותר שיש


עם ה-A1StereoControl תוכל להרחיב או להגביל את תמונת הסטריאו של הערוצים שלך,

סאב מיקסים (גרופים), או על המאסטר, על ידי שימוש בכפתור אחד בלבד. השימוש העיקרי בפלאגאין הוא בעיקר למיקס ומאסטרינג .

ֿ

חשוב מאוד לדעת: כאשר מרחיבים את תמונת הסטריאו באופן מלאכותי בעזרת פלאגאינס, נוצרת בדרך כלל תופעת לוואי אשר גורמת לשינוי פאזות בתדרים הנמוכים וזה יכול להישמע רע מאוד.

אל דאגה, הנה הפתרון :


SAFE BASS


על מנת למנוע את התופעה, ישנו כפתור בתוך הפלאג שנקרא : Safe Bass ותפקידו להפוך את התדרים הנמוכים למונו ועל ידי כך למנוע את ביטולי הפאזות וליצור סאונד יציב באזור הבס הנמוך. ניתן לשלוט עד איזה תדירות משפיע הכפתור ע״י סיבובו. לרוב רצוי לכוון אותו כך שתדרים עד 150hz לערך יהיו במונו.


תעבוד עם האוזניים ותקשיב, לכל מיקס יש את האופי שלו.


דוגמא טובה תהייה למשל על ערוצים של OVERHEADS/ ROOM/ או מיקס תופים שלם.

בגלל שהבייס דראם לא מגיע באופן שווה ומדויק לשני המיקרופונים איתם אנו מקליטים (על מנת לקבל תמונת סטריאו) והתוצאה היא שהתדרים הנמוכים נשמעים מפוזרים בתוך תמונת הסטריאו, אז הבייס דראם יכול להישמע ולהרגיש פחות יציב ולא בדיוק באמצע התמונה הסטריאופונית. כך אנו מאבדים את הפוקוס שלו ואת האנרגייה שיכולה לעבוד לטובתנו.

אם נוודא ונדאג לכך שהתדרים הנמוכים בתוך התמונה יהיו במונו, הפוקוס יחזור, ונרגיש יותר יציבות בסאונד הכללי של מערכת התופים וגם נקבל תרגום נכון יותר של התדרים הנמוכים במיקס במגוון הרמקולים להם נאזין.


לשמוע רק את הצדדים או את האמצע בתמונת הסטריאו


בפלאגאין קיימת גם אופציה להקשיב ולבודד את השמע של הצדדים והאמצע לחוד (mid/side) וכך להקשיב ביתר תשומת לב לפרטים שמרכיבים את תמונת הסטריאו. כך תוכל לוודא שאין תדרים נמוכים מיותרים שמגיעים לצדדים בתמונת המיקס שלך. דוגמא טובה תהייה על המיקס של הגיטרות למשל. תדרים נמוכים מיותרים בגיטרות חשמליות בצדדים של התמונה הסטריאופונית יכולים בהחלט לערפל את הסאונד של כלים אחרים שיש להם תדרים נמוכים בעלי חשיבות גדולה יותר למיקס כמו פסנתר חשמלי או Pad של סינטיסייזר.


הפוך את זה למונו


אפשרות נוספת שנמצאת בפלאגאין היא האזנה במונו.

זוהי דרך טובה להפוך שמיעה סטריאופונית למונו במידה ואין לך כפתור מיועד לכך בכרטיס הקול או על המאסטר שלך בתוך התוכנה עליה אתה ממקסס.

שמיעה מונופונית של המיקס שלך יכולה לגלות לך המון על הבאלאנס (עוצמות של כלים) ובנוסף לגלות לך איזה כלים ממסכים ומפריעים לכלים אחרים במיקס להשמע באופן ברור יותר. כשאני ממקסס אני עובר מדי פעם לשמיעה מונופונית ומייד מגלה כל מיני דברים שלא הייתי עולה עליהם בהאזנה סטריאופונית בלבד. זהו טריק מנצח, ידוע ופשוט, שמשמש דורות רבים של טכנאי סאונד מצליחים ברחבי העולם.


ישנם עוד כמה פונקציות שימושיות בתוך הפלאגאין אפילו אם אתם לא משתמשים בו למטרת הרחבה או צמצום הסטריאו : PHAS FLIP, PANNING ועוד.


אז איך אתה מקבל את הפלאגאין בחינם?


לחץ על התמונה למטה וזה ישלח אותך ישירות לדף ההורדה.

בחר את הגרסה המתאימה למערכת עליה אתה עובד, AAX/AU/VST 32 bit or 64 bit.

לאחר ההורדה תצטרך להניח אותו בתיקיית הפלאגאינס שלך. זה לא נורא אם אתה לא יודע היכן היא נמצאת, כי בזמן שתתקין את הפלאגאין יפתח חלון באופן אוטומטי שיצביע על התיקייה אליה צריך לגרור את ההתקנה.


129 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


לימודי סאונד והפקה במסלול המקיף והמעשי בישראל

לימודי סאונד והפקה מסלול מקיף

לימודי סאונד והפקה עם יחס אישי ובתוך אולפן הקלטות אמיתי! כל מה שתצטרך לדעת כדי שהמוזיקה והסאונד שלך ישמעו ברמה הגבוהה ביותר.

קורס מיקס ומאסטרינג אונליין

קורס מיקס ומאסטרינג פרונטלי/אונליין

בוא ללמוד מטכנאי מיקס מנוסים איך למקסס את המוזיקה שלך לרמה המקצועית הגבוהה ביותר. שלב אחר שלב, עם תרגול שוטף, ותמיכה טכנית לאורך כל הקורס. 

קורס פרוטולס - ProTools

קורס פרוטולס - ProTools

בוא ללמוד איך לערוך ולהקליט עם תוכנת פרוטולס עם מדריך מוסמך מטעם Avid

bottom of page